انتخاب دو مرکز پژوهشی دانشکده علوم به عنوان مرکز پژوهشی برتر و هسته پژوهشی برتر در نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی

نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی که با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و سایر دانشگاه ها و نهادهای پژوهشی و آموزشی با شعار فراهم سازی بستری برای تجاری سازی طرح ها و فرصتی برای سرمایه گذاری و با حضور بیش از 55 شرکت و نهاد پژوهشی و فناوری در قالب 260 زیر مجموعه در 360 غرفه با برپا شده بود، شامگاه پنجشنبه 15 آذرماه 1397 با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، برپایی این نمایشگاه را فرصتی برای همگرایی و همبستگی میان پژوهشگران، صنعتگران و فناوران دانست و افزود:ظرفیت های پژوهشی و فناوری در استان خراسان رضوی بسیار زیاد است و برپایی این نمایشگاه می تواند پتانسیل های پژوهشی و فناوری این استان را به نمایش گذارد و فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری صنعتگران فراهم آورد. وی همچنین با بزرگذاشت روز دانشجو و با اشاره به حوادث این روز اذعان داشت: هر نسل از دانشجویان که وارد دانشگاه ها می شوند حلقه ای از زنجیره بلند جنبش دانشجویی هستند و این قشر از جامعه می تواند موجب پیشرفت و اعتلای میهن عزیزمان باشد که لازمه آن توجه به طرح ها و ایده های پژوهش محور و فناورانه آنها است که لازم است در مسیر صحیح قرار گیرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد توجه کمتر به مراکز پژوهشی در دانشگاه ها توسط صنعتگران و متولیان این حوزه را نقطه گم شده در پیشرفت بیش از پیش پژوهش و فناوری دانست و به این نکته اشاره کرد: لازم است که صنعت ما نگاه درون کشوری داشته باشد و از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی نیازمندی های خود را مطالبه کند تا بتواند در این زمینه به روز شود و در دنیا جایگاهی برای خود کسب نماید. وی افزود: امیدواریم در آینده ای نزدیک و به برکت برگزاری این نمایشگاه ها این مهم محقق شود و لازم است تا بزرگان و سیاست گذاران این کشور به این نکته توجه داشته باشند که پژوهش و فناوری و تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت کشور خواهد بود و امیدواریم روزی برسد که پژوهشگران ما از دست صنعتگران اعتبارات خود را بگیرند و صنعتگران با تأیید پژوهشگران کار خودشان را پیش ببرند.

دکتر فریبا گودرزی معاون پژوهش و فناوری مطالعات راهبردی وزارت کشوردر این مراسم با ابراز رضایت از برپایی نمایشگاه های دستاوردهای پژوهشی و فناوری در استان ها کشور به این نکته اشاره کرد که: کشور ایران زمانی موفق خواهد بود و به جایگاه خود در سطح جهان در حوزه های مختلف خواهد رسید که تصمیم گیری هایش بر اساس پژوهش و تحقیق علمی باشد. وی همچنین افزود: لازم است تا پژوهش ها و کارهای فناورانه و خلاقانه دانشمندان و پژوهشگران ما به سمتی برود که موجب حل و فصل مشکلات و معضلات موجود در کشور گردد.

در پایان این مراسم از مراکز، نهادها، طرح ها و غرفه های برتر حاضر در این نمایشگاه تقدیر به عمل آمد که مرکز پژوهشی جانور شناسی کاربردی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان  مرکز پژوهشی برتر و هسته پژوهشی فناوری بیومولکولهای دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان هسته پژوهشی برتر  معرفی شدند.

namayeshgah

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید